Klub nadaných dětí
Kalendář.
Telefonní seznam.

Futsalový turnaj.

Ve středu 3. února 2016 se na naší škole uskutečnil turnaj ve futsalu. Nápad turnaj uspořádat vyšel z iniciativy žáků 9. A – Jana Kratochvíla a Davida Mašky, kteří se zároveň výraznou měrou podíleli na jeho přípravě a realizaci. Turnaje se zúčastnilo osm týmů složených z žáků 5. – 9. tříd. Hrálo se ve dvou kategoriích – mladší (5. – 7. třída, 4 týmy) a starší (8. – 9. třída, 4 týmy).

V mladší kategorii se z vítězství radoval tým „MLG“ složený převážně z žáků 7. tříd a v kategorii starších zvítězil tým „ČKD“, který byl složen z žáků 9. A. V následném play-off o absolutního vítěze, které si zahrály týmy z prvních a druhých míst v obou skupinách, se v zápase poražených semifinalistů utkali „MLG“ a „Orli“ (žáci 6. A). Po základní hrací době byl stav 1:1, na řadu proto přišel penaltový rozstřel. Ten lépe zvládli hráči „MLG“ a celkově tak obsadili konečné 3. místo, na „Orly“ zbylo místo čtvrté. Ve finále se utkaly favorizované týmy „ČKD“ a „Mojmíři“. Soupeři se již utkali v základní skupině, kde zvítězilo „ČKD“ (4:2). Ve finále se opakoval podobný scénář, kdy na první pohled vyrovnaný zápas rozhodla větší efektivita v zakončení borců z „ČKD“, kteří nakonec zvítězili jasně 5:0 a radovali se tak kromě vítězství ve skupině také z celkového prvenství v turnaji. Všichni účastníci turnaje byli odměněni cenami ve formě sladkostí.

Poděkování za úspěšně zvládnutý turnaj patří již zmíněným žákům 9. ročníku, Petru Sedlákovi, studentovi Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT, který je aktivním fotbalistou a futsalistou za rozhodcování zápasů kategorie starších a play-off. Poděkování patří také vedení školy za záštitu turnaje a uvolnění finančních prostředků pro nákup cen pro účastníky a v neposlední řadě početnému publiku z řad žáků školy a rodičů, kteří přišli podpořit své favority. Turnaj hodnotím jako zdařilý počin také proto, že vyšel z iniciativy samotných žáků, kterého se pro včasnou a energickou propagaci pořadatelů zúčastnilo na 40 žáků a žákyň z naší základní školy. A kdo jste se letos z jakéhokoliv důvodu turnaje zúčastnit nemohli, nezoufejte, v únoru 2017 by se měl uskutečnit další ročník letos úspěšně započatého turnaje.