Klub nadaných dětí

Čtenářská dílna – 8. B – Řekni vlkům, že jsem doma

investice_do_rozvoje_vzdelavani

8b_rekni_vlkum

14. 12. 2015 čekala na žáky 8. B třídy již třetí čtenářská dílna, třetí kniha - kniha  autorky Carol R. Bruntové Řekni vlkům, že jsem doma.

V rámci dílny žáci poznali čtrnáctiletou June, uzavřenou dívku, která nemá moc přátel, kterou trápí odcizený vztah se starší sestrou, se kterou si byly dříve tak blízké, která se ráda toulá po lesích a nejraději by žila ve středověku. Jediný člověk, který ji opravdu rozumí, je její strýc Finn, uznávaný malíř. Ten však umírá na AIDS, na nemoc, jejíž jméno se lidé v době, kdy se příběh odehrává, tedy před 25 lety, bojí vyslovit.

Jsem ráda, že žáky neodradila tloušťka knihy (má přes 400 stran) a rozhodli se, knihu si přečíst. Mají tak možnost prožívat s June setkání s Tobim, Finnovým velmi blízkým přítelem, jistě poodhalí zatím neodhalené o Finnovi, o matce, Finnově sestře. Dozví se, proč se Finnův obraz s portrétem June a její sestry jmenuje tak divně – Řekni vlkům, že jsem doma. Prožijí příběh plný bolesti, hledání, touhy, odpuštění, poznání a usmíření.

Vlasta Plchová