Klub nadaných dětí
Kalendář.
Telefonní seznam.

Strašidla v 7.B

Možná máte doma strašidlo a ani o tom nevíte. Takové domácí strašidlo bydlí třeba v ledničce a tajně baští jogurty a okusuje zeleninu, nebo žije ve spížce, kde po něm zůstávají  prázdné obaly od sušenek a bonbonů a rozsypaný cukr. Nebo se schovává v botníku a v noci rozhazuje boty a šmodrchá tkaničky. Taky rádo bývá v šuplících a skříňkách a záměrně rozhazuje věci, přemísťuje je a schovává. Dokonce může žít i u vás v prádelně, taková strašidla pak s oblibou požírají ponožky a schovávají prádelní kolíčky.

Podívejte, jaká strašidla žijí v domácnostech žáků 7.B třídy. Většinou jsou to bytosti  hodné a laskavé, sympatické a dobrácké, se kterými se dá vyjít. Některá ale umějí být pěkně zákeřná, protivná a lstivá. Sedmáci o tom vědí své. A nejen oni. Domácí strašidla měl doma i básník Ivan Jirous. Právě jeho báseň o strašidlech z kuchyně nás přivedla k jejich hledání a objevování a povídání si o nich. A to si ještě budeme vyprávět o tom, co za úžasné a podivné příhody jsme s nimi prožili.

Vlasta Plchová