Klub nadaných dětí
Kalendář.
Telefonní seznam.

Dej Lajk!

Je název programu, který proběhl ve dvou dnech, a to 3. 11. pro 8. ročník a 5. 11. pro 7. ročník v rámci projektu „Na internet spolu a bezpečně. Během programu se žáci vydali do virtuálního světa sociálních sítí a osobních profilů. Cílem bylo, aby si uvědomili, jak na internetu aktivně chránit své soukromí a zároveň se zamysleli nad kvalitou virtuálních a opravdových vztahů.

Zde jsou některé postřehy:

7. ročník

• Líbil se mi kvíz ohledně internetu.
  • Dozvěděl jsem se jak se chránit na internetu.
  • Já jsem informovaný o těchto věcech, ale pro ty, kteří nejsou, to bylo přínosné.
  • Na internet není dobré dávat důvěrné informace (o sobě, bydliště,…).
  • Nejvíc mě bavilo, když nám lektorka dávala otázky ohledně internetu a my jsme se měli postavit do některého ze čtyř rohů.
  • Je dobré na sociálních sítích si měnit heslo a nepřátelit se s lidmi, které neznáme.

8. ročník

• Mně se to líbilo, dozvěděl jsem se jak líp zabezpečit svůj profil na facebooku.
  • Skoro všechno jsem věděla a taky skoro všechno z toho dělám dobře. Ale budu si to zabezpečovat lépe a všechno si to ještě zkontroluju.
  • Dozvěděl jsem se hodně informací o facebooku. A budu si dávat pozor na to, co píšu.
  • Z dnešního programu jsem už většinu věcí věděla, ale i něco nového se dozvěděla. Např., že na facebooku se dá zabezpečit to, kdo mě označí na fotkách.
  • Není dobré sdílet obsah, který se dá zneužít.
  • Bylo to hodně aktivní, mohli jsme se zapojovat, říct svůj názor, diskutovat o tom.