Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.

Čtenářská dílna – 6.B – Útěk Kryšpína N.

investice_do_rozvoje_vzdelavani

11.prosince se žáci 6.B třídy v rámci čtenářských dílen seznámili s další knihou, s knihou Ivony Březinové Útěk Kryšpína N.

Jedenáctiletý Kryšpín je se spolužáky na škole v přírodě. V noci utíká. Proč?... Přijíždí policie, rozjíždí se pátrání po zmizelém chlapci. Nadpraporčík Bárta vyslýchá Kryšpínovy spolužáky. Doufá, že by je někdo mohl přivést na stopu. Potřebuje zjistit, proč chlapec utekl a kde by mohl být.

Společně s nadpraporčíkem se do pátrání pustili i žáci 6.B. Z výslechů bylo zřejmé, že Kryšpín nebyl ve třídě zrovna oblíbený, že vlastně neměl ani jednoho kamaráda a že mu někteří chlapci ubližovali. A to byla příčina jeho útěku.

Kryšpín je sám v lese. I žáci 6.B se díky knize na chvíli ocitají v lese, v noci a sami… Není to zrovna příjemný pocit. Jak asi je Kryšpínovi?

Zda ho policie najde, kde a bude-li v pořádku, zda bude někdo potrestán a zda Kryšpín získá nové kamarády, to jsou otázky, na které děti najdou odpovědi v knize. Jen ji přečíst. A zájemců o četbu je hned několik. To mě těší.

Vlasta Plchová