Klub nadaných dětí
Kalendář.
Telefonní seznam.

Čtenářská dílna – 6.B – Skleněné děti

Naše škola je tento školní rok zapojena do projektu Poznávejme svět, který se mimo jiné zaměřuje také na rozvoj čtenářství a čtenářské gramotnosti. Prostřednictvím tzv. čtenářských dílen, které vytvářejí pro žáky sami učitelé, se žáci budou seznamovat s knihami současných českých i světových autorů. Na děti čekají  knihy,  které „stojí za přečtení“.  Dílny jsou tvořeny tak, aby přispěly k rozvoji čtenářských dovedností  a aby vzbudily u dětí zájem knihu si přečíst. Snad se to vydaří.

V pátek  9.října absolvovala třída 6.B první čtenářskou dílnu.  Děti poznaly dívku Billie, která se po smrti tatínka stěhuje s maminkou do nového domu. Do domu starého, oprýskaného, tajuplného, v němž se dějí strašidelné  věci. Vše vypadá, jako by někdo chtěl nové obyvatele domu vyhnat. Kdo a proč? Jaká je minulost tohoto záhadného domu a kdo to jsou vlastně skleněné děti? To se žáci a žákyně dozvědí, přečtou-li si knihu švédské autorky Kristiny Ohlssonové Skleněné děti.

Těší mě, že o přečtení projevilo zájem hned osm čtenářů. Nezbývá,  než jim popřát odvahu při odhalování temné minulosti podivného domu a příjemně strávené chvíle s Billie a jejím novým kamarádem Aladinem. Hezké čtení.

Vlasta Plchová