Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.

Šesťáci na návštěvě v redakci.

Ve středu 10. února se žáci 6. A a 6. B v rámci předmětu základy komunikace vydali na návštěvu do redakce Blanenského deníku. Redakce sídlí v centru města na Rožmitálově ulici.

Blanenský deník vychází pravidelně od pondělí do soboty, vždy ve středu navíc s regionální přílohou Týden u nás.

Jak taková redakce funguje, od rána do večerních hodin, jak a kde se noviny tisknou, co přesně je prací novináře a redaktora, co musí za jeden den zvládnout, kolik toho napsat, nafotit, kde hledá novinář informace a jaké má zdroje… to vše žákům velmi dopodrobna povyprávěla paní šéfredaktorka Leona Paroulková. Děti samy byly překvapeny, jak náročná je práce novináře. Povídání paní Paroulkové přerušovaly jejich zvídavé otázky.

Jako dárek každý dostal takovou malou Novinářskou kuchařku aneb pár tipů, jak psát.

S velkým nadšením přivítali holky i kluci možnost být sami v novinách v rubrice Na co se dnes těším? Mají přislíbeno i otisknutí jejich zprávy o návštěvě v redakci v rubrice Očima čtenářů – tak se budeme těšit.

A jak návštěvu redakce hodnotí sami šesťáci?

• Zaujalo mě, že redakce dělá uzávěrku čísla novin až večer kolem 21. hodiny, aby informace v novinách byly co nejaktuálnější. – Lukáš
  • Moc se mi líbilo, jak nám paní redaktorka vyprávěla o tom, jak se tvoří noviny. – Míša
  • Překvapilo mě, jak dlouho musí novinář pracovat a kolik toho musí vymyslet a napsat.
    – Katka O.
  • Zjistila jsem, že není úplně jednoduché vytvářet noviny, ale může to být i zábavné zjišťovat informace, které se píší do novin. – Adriana
  • Dozvěděl jsem se, jak náročná je práce v redakci. A že musí být v práci třeba až do desíti hodin do večera. – Matyáš
  • Zaujalo mě, že vše zvládnou za jeden den v tak malém počtu lidí. – Nikola
  • Paní šéfredaktorka nám řekla, jak vznikají noviny, kolik novinářů má v týmu a jak jsou rozděleni. – Katka V.
  • Redaktoři nemají skoro žádný čas pro sebe. Od rána do večera jsou v redakci nebo v terénu a pracují. I v neděli pracují, aby mohly v pondělí vyjít noviny. Musí být stále aktivní. – Sára
  • Paní nám nabídla, že můžeme být v novinách. Musel jsem se hned přihlásit. Paní mě vyfotila a vyzpovídala, kolik mi je let, kde bydlím. Odpovídal jsem na otázku: „Na co se těším.“ A den poté jsem byl v novinách. – Pavel

Vlasta Plchová