Klub nadaných dětí
Kalendář.
Telefonní seznam.

Šesťáci v roli novinářů.

Před pár dny byla naše škola plná novinářů. Ne těch opravdových, ale dětských. Vlastně pohádkových. Jedni byli novináři královští, pracující v redakci váženého pana krále. Druzí byli novináři dračí, pracující v říši sedmihlavého draka.

Co se vlastně stalo?

V daleké zemi, v jednom království, žil moudrý král. A ten měl tři dcery. A jak už to v pohádkách bývá, objevil se drak. A hned že chce jednu z princezen. Král si zoufal, v království zmatek, smutek. Kde se vzal, objevil se Honza, který šel zrovna tudy na vandr, a že princeznu zachrání. Vyzval draka na souboj. Přelstil ho a vyhrál. Obvykle končí pohádky tak, že zachránce dostane princeznu a půl království…Ale náš Honza na žádnou odměnu nečekal, vzal si uzlík a pokračoval v putování po světě…

A tak pro jedny je to radost – zachráněná princezna. A královské noviny jásají. Pro druhé smutek – mrtvý drak. A v dračích novinách smutné titulky.

A co dalšího se děje v dračí říši a v království? To vše se dočtete právě v novinách. Ty přinášejí zaručeně seriózní informace ze života obyvatel země, z kultury i sportu, předpověď počasí. K prodeji noviny nejsou. K přečtení ano. Příjemné čtení vám přejí šéfredaktoři se svými spolupracovníky redaktory.

Základy komunikace – žáci 6. A a 6. B

Vlasta Plchová