Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.

Šesťáci cestují do pravěku.

21. 10. jsme se vypravili do Muzea Anthropos v Brně na výstavu mapující starší dobu kamennou v Čechách a na Moravě. Co jsme viděli a zažili popisují žáci takto:

" Nejvíc se mi líbily mamuti, hlavně malé "mamuťátko" - bylo moc roztomilé. Také se mi líbila cesta vlakem - byla to velká legrace."

"Cesta vlakem a tramvají tam a zpět byla pěkná a rychle utekla. V Anthroposu se mi líbily umělé sochy zvířat a pravěkých lovců. Ale mamut byl nejlepší."

"Na cestě do Anthroposu se mi líbilo, že jsme jeli vlakem. V tramvaji bylo super, že jsme mávali lidem. Byla to strašná sranda. V Anthroposu se mi líbil bufet, rybičky, kostry, mamut, sošky Venuší, modely pravěkých lidí a mnoho dalších věcí. "

"Líbila se mi hra klíště. Zajímavé bylo, že mamut vážil 7 tun. Líbily se mi obrazy (Zdeňka Buriana), byly moc hezké."

"Moc se mi líbily cesty "šalinami", hra "Klíště" a vlaky, protože byla sranda. V Anthroposu to bylo moc zajímavé, líbily se mi modely pralidí a jejich obydlí, mamutíci, kostra Lucy a pokreslené kosti. ...