Klub nadaných dětí
Kalendář.
Telefonní seznam.

Projekt Mapa ve 3. A

Zkoumání a tvoření map jsme začali v tělocvičně a pozorovali jsme, jak vidíme věci a osoby z výšky. S pomocí padáku a svých těl jsme vytvářeli nížiny, vrchoviny i pohoří. Užili jsme si u toho spoustu legrace. Ve třídě jsme si nakreslili plánek podle diktátu a také třídu, jak bychom ji viděli shora. Dalším úkolem jsme si vysvětlili nadmořskou výšku na misce s vodou a s horou z plastelíny. Nejvíc nám dala zabrat plastická mapa, ale už všichni víme, že jsou nížiny zeleně, a také jakou barvu mají na mapě hory, řeky i jezera.

Teď nastal čas nakreslit si svou vlastní mapu Ostrova pokladů a vymyslet pirátské názvy.

Den utekl jako voda a všechny děti práce moc bavila. Možná je ani nenapadlo, kolik se toho vlastně o mapách dověděli, a že se jim to bude určitě ve vlastivědě, zeměpisu a třeba i v životě hodit.

S výslednou prací se chlubíme také na nástěnce na respiriu u sborovny (vše se vyfotit nedá). Přijďte se podívat.