Letní družina 17. 7. – 21. 7. 2023

Druhý turnus

Krásné letní počasí pokračovalo i druhý turnus naší prázdninové družiny.

Týden jsme zahájili návštěvou blanenských hasičů. Ujal se nás vrchní vyšetřovatel vzniku požárů a provedl nás celou stanicí. Děti byly seznámeny s vybavením hasičského auta a zhlédli jsme ukázku záchrany výškovou technikou.

Druhý den nás čekala výroba svíček v blanenském muzeu s báječnou paní lektorkou Danielou. Hotové výrobky jsme si odnášeli ještě v procesu tuhnutí a ve škole nás po odstranění formiček čekalo velké překvapení. Svíčky byly nádherné. V průběhu týdne měly děti možnost tvořit ze samotvrdnoucí modelíny dle vlastní fantazie.

V dalších dnech jsme hodně sportovali. Navštívili jsme minigolf, bowling a dopravní hřiště.

Prázdninovou družinu jsme zakončili procházkou po městě a sladkou tečkou na v cukrárně Severka.