Vánoční přání

Vánoce, Vánoce přicházejí…

V adventním čase myslíme na svoje blízké a přemýšlíme, čím bychom je obdarovali, protože je chceme různými způsoby potěšit. Nacházíme čas na setkání s příbuznými a také navštěvujeme seniory, kteří jsou odkázáni na pomoc dalších osob. Děti ze škol pravidelně navštěvují seniory v domovech důchodců s vánočním programem. Letošní rok je však poznamenán epidemiologickou situací a není možné je navštívit jako v dřívější době.

Ve škole jsme pilně opakovali a procvičovali učivo z distanční výuky a snažili se využít každou volnou chvilku, abychom si učivo co nejvíce upevnili. I přesto jsme si našli čas a zorganizovali na ZŠ Salmova v Blansku akci  - výroba přáníček pro seniory. Zapojily se třídy z 1. stupně, přípravné třídy, školní družiny a také třídy v odloučeném pracovišti v Dolní Lhotě. Každý výrobu pojal po svém. Děti z družiny vymýšlely ve spolupráci se školní psycholožkou i svoje skvělé texty tak, aby individuálně každého seniora potěšily.

Přáníčka od dětí putovala:

• SENIOR centrum  Blansko, p.o. Pod Sanatorkou 3
  • Dům s pečovatelskou službou Pod Javory 32 v Blansku
  • Domov pro seniory Černá Hora

Věříme, že přáníčka od dětí opravdu seniorům udělají radost.

Příjemné prožití vánočních svátků, zdraví a štěstí po celý rok 2021!