VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Úklid Moravského krasu

V sobotu 13. dubna 2024 jsme se probudili do slunečného rána a těšili se na den, který nás čeká. Dobrovolníci z naší školy vyrazili na tradiční úklid Moravského krasu, který se pořádá každý rok.

Naše trasa začínala ve Sloupě a končila u Punkevních jeskyní, kde jsme měli domluvenou prohlídku. Jelikož bylo opravdu nádherně, cesta nám všem příjemně ubíhala. Pozorovali jsme přírodu, poznávali květiny, zpívali si, povídali a samozřejmě sbírali odpadky.

Po prohlídce jeskyní jsme měli jako malý bonus jízdu lanovkou k propasti Macocha. Odměnou všem bylo opečení špekáčků, které nám po celodenním výletu moc chutnaly. Žáci zhodnotili akci jako velmi povedenou a těší se na příští rok.

Nadšené děti a paní učitelky