VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Když učení není mučení

Není to škola, na jakou jsme zvyklí. Nachází se v zajímavě řešené moderní soustavě budov a děti jsou v ní každý měsíc jiné. Učí je moc hodné a šikovné paní učitelky. V této škole není zvonění, děti pracují v blocích a ve sdružených skupinách, kdy skupinu tvoří například žáci 1. a 3. třídy, 2. a 4. třídy apod. Třídy jsou prostorné, slunné a moderně vybavené s výhledem do přírody, zeleně, na školní hřiště a zahradní herní prvky. Kromě učení se tady ale děti celý měsíc léčí, cvičí, rehabilitují, absolvují nejrůznější podpůrné zdravotní aktivity, protože na prvním místě je jejich zdraví. Škola s léčebnou se totiž nachází v čistém a krásném prostředí CHKO Moravský kras.

Pozorný čtenář už možná tuší, o čem je řeč, pro ostatní je tady malá nápověda:

• Přijali jsme pozvání paní ředitelky Mgr. Blanky Šenkýřové na Den náslechů v ZŠ při dětské léčebně Ostrov u Macochy a spolu s několika dalšími kolegyněmi a kolegou ze škol Cirsia jsme měli možnost vidět, jak to v takovém zařízení vypadá. Celé dopoledne bylo zaplněno zajímavými aktivitami, úkoly, hrami a činnostmi, které ocenily nejenom děti, ale i my, jako hosté.
  • Děkujeme za možnost učit se s vámi a vašimi dětmi nové věci, i když jsme učitelé. Bylo nám u vás moc dobře, s obdivem jsme „nasávali“ nové podněty ve výukových blocích, a zároveň i čilý cvrkot v celé vaší krásné školičce.
  • Všem dětem, které do léčebny v Ostrově u Macochy v budoucnu zavítají, vzkazujeme, že se nemají čeho bát, protože o ně bude po všech stránkách dobře postaráno a nudit se tu rozhodně nebudou.

Za kolektiv učitelek ze ZŠ a MŠ Salmova Blansko
Irena Čepová