VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Projektový den u příležitosti Dne Země nesl podtitul
„Od pólu k pólu. “

Dne 22.4. 2024 u nás na Salmovce nezvonilo a vše bylo trochu jiné. Žáci druhého stupně se ráno sešli se svými pracovními skupinami. Nebyli to spolužáci ze třídy, jako obvykle, ale namíchaná směsice žáků napříč ročníky. K výběru bylo nabízeno devět témat, jednotlivé skupiny byly odlišeny dle kontinentů a jejich globálních problémů.

V úvodu dne proběhly dva programy s hosty. Jedním byl pan prof. RNDr. Ivo Sedláček, CSc. z Masarykovy univerzity v Brně, který žáky obrazně přenesl směrem k jižnímu pólu a přiblížil polární výzkumy v Antarktidě se vším, co k takové expedici patří. Druhým hostem byl Mgr. Stanislav Komínek, spoluautor dokumentu Ve stínu kakaovníku, působící v neziskové organizace Fairtrade Česko a Slovensko. Víte kde a jak začíná cesta čokolády?

Následně proběhla výtvarná dílna a tvorba společných projektů. Učitelé se snažili být v tento den spíš jen průvodci a poradci. Jak se žákům dařilo, se můžete podívat v galerii níže.

Michaela Hlaváčová