VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Projektový den ke Dni Země v 1. C

V rámci projektového dne na Den Země jsme s dětmi ve třídě zasadili do ekologicky rozložitelných květináčů řeřichu, u které budeme sledovat její postupný růst od semínka po rostlinku, kterou si ve finále dáme na chleba.

Ve výtvarné výchově jsme ztvárnili životní cyklus motýla, jehož vývojová stádia jsme si pojmenovali i anglicky. Už víme, že vejce je egg, housenka caterpillar, kukla chrysalis a motýl butterfly.

Zazpívali jsme si a zatančili na české, ale i anglické písničky s ekologickou tematikou. A co nás ještě bavilo? Byla to stezka s názvem Den Země, kterou jsme podnikli na přehradě. A protože už umíme ledacos přečíst, čekalo na nás 17 otázek, na které jsme ve skupinkách společně hledali odpovědi, až k úspěšnému vyřešení tajenky CHRAŇME NAŠI PLANETU! Na závěr jsme za naši snahu dostali medaile.

Děti z 1. C, Lucie Kohoutková a Romana Ošlejšková