VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Slavnost Slabikáře

Jako by to bylo včera, když jsme seděli ve třídě a učili se první písmenko. A teď jsme v Městské knihovně, v ruce držíme vylosovaný lísteček s větou a čteme.

Paní učitelky se usmívají a přítomní rodiče jsou na nás náležitě pyšní. Však nás celou první třídu všichni podporovali. Všemu přihlíží udatný rytíř pan starosta Jiří Crha a bedlivě sleduje, zda všechno přečteme. Uleví se nám, když řekne, že jsme zkoušku zvládli a jsme připuštěni k pasování na čtenáře. A když poklekneme před rytíře a on nám přiloží meč na rameno, tak víme, že jsme opravdu obstáli.

Po návratu do školy jsme vše stvrdili podpisem.

Ale teď už hurá na prázdniny a ahoj ve druhé třídě! Třídy 1.A, 1.B, 1.C