Školní události - Zase jsme pomáhali uklízet Moravský kras

V sobotu 18. dubna za jemného deště jsme se vydali vyzbrojeni rukavicemi a pytli na autobusové nádraží a odtud do Sloupu k hotelu Broušek. Určitě jsme byli nejpočetnější skupina, jsme pyšní na naše ochotné a šikovné žáky - 55 dětí ze Salmovky a doprovod 6 dospělých. Začalo vykukovat sluníčko a my jsme se vydali naší oblíbenou cestou Pustým žlebem a hledali první nepořádek. Žáci 2. stupně šli přes Koňský spád. Kromě už obvyklého odpadu jsme našli i železné kolo a baterku. Pozorovali jsme jarní petrklíče, podléšky a objevili jsme i podbílek – to je ta zvláštní růžová rostlina.

Prolezli jsme jeskyňky a skaliska a zahráli hru. Potom nás čekal prudký výstup na Dolní můstek Macochy. Kolem Punkevních jeskyní se totiž nedá jít, protože tam probíhá stavba nového vstupu. Nejede taky ani lanovka a vláček.

Úchvatný pohled byl do Macochy i z Horního můstku. Některé druháčky už sice bolely nohy, trasa byla tentokrát delší, ale šli statečně dál po žluté dolů až ke Kateřinské jeskyni. Tam nás čekalo opékání špekáčků a další odměna zdarma vstup do jeskyně.
Unavení, ale spokojení, jsme se vrátili odpoledne zpátky do Blanska.

Rádi jsme pomohli a těšíme se na příští rok.

„Jdeme zas, hlásíme se už teď,“ byla slova dětí na rozloučenou.

Mgr. Dana Rybářová a Mgr. Věra Suchá

Děkujeme také ochotným dospělým pomocníkům rodině Klimešů, paní Oherové