Školní události - Exkurze a soutěž

Registrační číslo GP: CZ.1.07/1.1.16/01.0086
Název GP: „Perspektiva technického vzdělání“

Investice do rozvoje vzdělávání.

Projekt „Perspektiva technického vzdělávání“ pokračuje dalšími soutěžemi a exkurzemi.

SOUTĚŽ

23. 10. 2014 proběhla soutěž žáků 8. ročníku zapojených škol ve strojírenství.
Po teoretickém testu následovala praktická část. Naši žáci se neztratili, umístili se v první polovině startovního pole.

FOTOgalerie

EXKURZE TYCO KUŘIM

13.11.2014 zamířili žáci devátých tříd naší školy za poznáním trochu jiného pracovního prostředí než znají ze školy, obchodů, kanceláří a jiných jim známých pracovišť . Cílem bylo seznámení s firmou s elektrotechnickým výrobním programem a motivovat je tak k zájmu o studium technických oborů. Navštívili Tyco Elektronics s.r.o., Kuřim. Po úvodním seznámení s historií firmy, s její současnou výrobou a filosofií se žáci vydali na prohlídku provozů. Prohlédli si dílny, výrobní haly, strojní park. Byli překvapeni velkým prostorem výrobních hal, někde i hlukem i způsobem práce. Exkurze je zaujala, dozvěděli se řadu nových informací zejména z oblasti výrobního programu pro automobilový průmysl, způsobu odměňování i bonusech pro zaměstnance.

FOTOgalerie

(Bližší informace o soutěži www.sosblansko.cz)