Školní události - Tega exkurze a soutěže

Registrační číslo GP: CZ.1.07/1.1.16/01.0086
Název GP: „Perspektiva technického vzdělání“

Investice do rozvoje vzdělávání.

Aktivity v projektu „Perspektiva technického vzdělávání“ byly v tomto období zaměřeny na žáky9.tříd, aby jim formou soutěží a exkurzí s technickým zaměřením pomohly ve výběru střední školy a další profesní orientaci.

SOUTĚŽE

25. 11. 2014 proběhla soutěž žáků 9. ročníku zapojených škol v elektrotechnice a 15. 1. 2015 soutěž ve strojírenství. Po teoretickém testu následovala vždy část praktická. V elektrotechnické soutěži sestavovali soutěžící podle schématu elektrický obvod, ve strojírenské soutěži zhotovovali malý věšák. Náš žák Karel Vinický obsadil ve strojírenské soutěži třetí místo. Žáky vždy zaujala praktická část, kde si vyzkoušeli dovednosti, se kterými se často nesetkávají.

FOTOgalerie

EXKURZE NA SŠ TEGA BLANSKO

8. a 22. ledna 2015 navštívili žáci9.A a9.B střední školu TEGA v Blansku, Bezručova. Po krátkém úvodu zavítali nejprve na gastronomické výukové pracoviště, kde jim studenti oboru kuchař-číšník předvedli flambování ovoce, které jim pak nabídli k občerstvení. Pak si v nástrojárně vyrobili z kovu hrací kostku a navštívili další pracoviště školy. Seznámili se se strojním vybavením školy CNC obráběcími stroji a učebnou se systémem pro digitální automatizaci domácnosti, což je velmi zaujalo. Snad si někteří na základě těchto soutěží a exkurzí najdou cestu ke vzdělávání v oblasti techniky.

FOTOgalerie

(Bližší informace o soutěži www.sosblansko.cz)