Školní události - Kroužek Šikovné ruce

I letos jsme se pustili s chutí do práce. Šnečci a sovičky jsme si vyrobili hned první schůzku. Další práce už však byly náročnější. Jemnou motoriku jsme pořádně procvičili na drobounkých korálkách. Navlékali jsme je na drátky a tvořili větve a stromečky. Nakonec se nám je podařilo umístit na kamínek a vytvořili jsme trvanlivou bonsaj.

O prázdninách jsem sklidila na školním pozemku část levandule. Bylo mi moc líto, že děti nemohly vidět, kolik krásných motýlů a čmeláků nad ní poletovalo. Snažila jsem se to vyfotit. Ukázala jsem také děvčatům, jak se splétají paličky. Ale ty se dají dělat jen z čerstvých stonků. Levanduli jsem nasušila a teď jsme si ušily s děvčaty voňavé pytlíčky. Budete mít možnost si je také koupit na Jarmarku při třídních schůzkách.

Na zatím poslední schůzce jsme tvořily strašidelné i legrační obrázky na Halloween. Je vidět, že už dobře ovládáme nůžky, i když mezi námi jsou i 2 děvčata z přípravné třídy.

Teď už nás budou čekat přípravy na adventní období a Vánoce.  Provoníme školu perníčky a cukrovím. A vyrobíme si andílky a další ozdoby.

Mgr. Dana Rybářová a děvčata z Šikovných ručiček

FOTOgalerie