Školní události - Pověsti
aneb něco málo z hodin
českého jazyka v 5.A

Více jak čtrnáct dní jsme se v 5. A třídě věnovali v hodinách čtení a slohu pověstem.
Děti se seznámily s pověstmi z naší historie, s pověstmi z Prahy i z našeho okolí.
Některé pověsti jsme si vyprávěli, některé jsme si společně četli. Některé museli žáci sami „skládat“, neboť tiskařský šotek schválně pomíchal odstavce.

Třeba pověst o propasti Macocha, o zlé maceše a jejím nevlastním synkovi snad znají všichni. Ale znáte i tu o loupežníku Obešlíkovi, který byl odsouzen k smrti hladem na dně propasti a o obludném drakovi, který zde bydlel a loupežníka zachránil. Asi ne. Páťáci už ji znají a jistě vám ji rádi povyprávějí.

Se třemi pověstmi pak děti pracovaly ve skupinách. Pověsti si četly, malovaly k nim obrázky a společně je, každý určitou část, spolužákům povyprávěly. A moc se jim to povedlo. Pověst o stavbě Karlova mostu, o bájných blanických rytířích a o strašidelném Faustově domě si můžete přečíst taky. Stačí se zajít podívat na chodbu k počítačovým učebnám. Najdete zde nejen texty pověstí, ale i krásné obrázky.

Vlasta Plchová

FOTOgalerie