Školní události -

investice_do_rozvoje_vzdelavani

Minivařečka - 22. 6. 2015

Naše škola se letos zúčastní projektu Zdravě a bezpečně v Jihomoravském kraji. Kroužek Minivařečka, který běžel po celý školní rok,  byl díky tomuto projektu financován. Peníze byly použity na nákup surovin a potravin na vaření. Bylo zakoupeno i nové vybavení do školní kuchyňky, např. digitální váhy, tyčový mixér, formy na bábovky a mufiny, mašlovačky, prkénka, nože… Zbylo i na zakoupení nového kontaktního grilu.

A i ten bylo potřeba vyzkoušet. Takže v pondělí dopoledne čekalo na děti opravdu veliké překvapení. Nejprve byli malí kuchaři a malé kuchařky  jmenovitě rozhlasem pozváni do školní kuchyňky. „Co se stalo? Proč?“ divily se přicházející děti. V kuchyňce to už ale vonělo. Grilovalo se.

Vyzkoušeli jsme grilovat zeleninu (papriky, cukety), kuřecí maso s bylinkami a předvařenou kukuřici. Všem moc chutnalo. Premiérové grilování se vydařilo.

Vlasta Plchová

FOTOgalerie