Školní události - Minivařečka 14. a 21. 5.

investice_do_rozvoje_vzdelavani

21.5.2014

Od září se každý čtvrtek odpoledne scházejí ve školní kuchyňce malí kuchaři  z 2. – 5. ročníku, aby si něco dobrého uvařili, něco se naučili a na něčem si pochutnali. A protože jsou moc šikovní, rozhodli se uvařit si celý oběd sami.

Vybírali ze tří polévek a tří hlavních chodů. Pizza byla jejich velikým přáním, takže nebylo žádným překvapením, že ve výběru zvítězila.

Polévku vařili česnekovou s bramborem. Než ji uvařili a snědli (všichni měli prázdné talíře,  byla výborná), nakynulo  krásně těsto na pizzu.

Každý si připravoval svou pizzu,  podle svých chutí. Základem byla šunka, sýr a kečup. Dále děti  přidávaly rajčata, papriky, jarní cibulku, pórek, oregano a bazalku. Pizza chutnala skvěle. Prý víc, než v opravdové pizzerii.

Recept na těsto na pizzu (5 kusů):
200 ml vlažné vody + 1 lžička cukru – ¾ kostky kvasnic. Nechat vzejít kvásek. Přidat 4 lžíce oleje, 450 g hladké mouky, špetku soli. Vypracovat těsto. Nechat kynout 45 minut.

FOTOgalerie

14.5.2015

Přišlo teplé jarní počasí. Co takhle připravit si něco pro osvěžení?

Ovocný salát  (banány, jablka, hrozny) s bílým jogurtem. Bylo to rychlé, dobře to chutnalo a navíc to bylo i zdravé!

Vlasta Plchová

FOTOgalerie