Školní události - Minivařečka

Svátky jara se kvapem blíží. A právě proto byla i naše dvě poslední setkání velikonoční.

12. 3. 2015

K Velikonocům patří bylinky a špenát, tedy něco zeleného. My se  pustili  do přípravy „zelených“ šneků z listového těsta. Plnili jsme je sýrem, šunkou a špenátem. Moc se nám povedly. Třeba i Vás někdo na Velikonoce pohostí touto dobrotou.

Recept:

Listové těsto rozválíme, potřeme kečupem, poklademe kolečky šunky a plátky tvrdého sýra. Poslední vrstvu tvoří spařený listový špenát ochucený solí, pepřem a česnekem. Těsně zamotáme do rolády a krájíme na tenká kolečka. Ta na plechu potřeme rozšlehaným vejcem a lehce posypeme kmínem. Pečeme dozlatova.

FOTOgalerie

26. 3. 2015

Obarvit vajíčka není nic jednoduchého. To si vyzkoušely i děti na dalším předvelikonočním setkání. Natvrdo uvařená vajíčka jsme ještě horká barvili  na zeleno, modro,  červeno, žluto i oranžovo.  Nakonec přišlo zdobení. Polepili jsme je malinkými papírovými kytičkami a srdíčky. Byla to trošku „piplačka“, ale zdařilo se.

A příště, to už bude po Velikonocích, si ukážeme, co dobrého se dá vykouzlit z vajíček uvařených natvrdo.

FOTOgalerie

Hezké velikonoční svátky!