Školní události - Sloh ve 4. A

Dětem ze čtvrté třídy se hned napoprvé povedly krásné slohové práce. Jak by ne, když téma znělo Moje maminka.

Společně jsme vymysleli osnovu a žáci pokračovali už sami.

Osnova:

1. Vzhled

2. Vlastnosti a záliby

3. Poděkování

Nejlepší práce:

Moje maminka má (jako já) modré oči, krásné černé vlasy a středně velký nos. Je hubené postavy (pořád někde chodí).
Je milá (podle toho, co pro mě dělá), má mě moc ráda, nesnáší sprostá slova a má moc ráda děti. Je inteligentní a vtipná, bere mě na super výlety a její smysl pro humor je nepřekonatelný.
Moc jí děkuji, že se o mě stará a podporuje mě v baseballu. Ještě jednou děkuji a dochází mi inkoust, takže čau.:-)

Moje maminka je moc hodná, má vzácné zelené oči, obléká se do černého, bílého a taky různě barevného oblečení. Má štíhlou postavu jako laň a hezké hnědé vlasy.
Moje maminka se ráda opaluje u moře i na balkóně. Ráda si čte.
Mami, moc ti děkuji, že jsi se o mě vždy postarala a ještě i postaráš.

Moje maminka je krásná a nenosí brýle, postava štíhlá, obličej usměvavý. Je to sportovec, má hnědé oči jako čokoláda.
Ráda chodí a běhá, posiluje a odpočívá.
Maminko, děkuji, že vaříš.

Moje maminka má krásnou štíhlou postavu. Má krátké černé vlasy jako černá barva. Má zelené oči jako tráva. Nejraději si obléká kalhoty a hezké halenky.
Ráda se směje, čte si a sportuje. Je moc milá a hezká.
Mé milé mamince děkuji za všechno, co pro mě udělala.

Maminky, poznáváte se? :-)

Mgr. Kateřina Fleková