Školní události - 4. A na škole v přírodě

Tomáš Lusala

Na škole v přírodě se mi nejvíc líbil poslední den, ale nepředbíhejme. Při cestě na školu v přírodě se několika dětem nedělalo dobře, ale nakonec jsme ve zdraví dojeli. První se šly ubytovat holky, potom kluci. K našemu nemilému překvapení jsme na pokoji koupelnu neměli a měli jsme nejmenší pokoj z celé budovy, program byl celkem dobrý. Připravovali jsme se na cestu (jenom jako, ne že bysme už odjížděli) kapitána Zdravsona za účelem najít lék pro občany naší země.

Daniel Kašpárek

Na škole v přírodě se mi nejvíc líbilo jak jsme jsi hráli s Eninkou (Eninka je pejsek paní správkyně). Potom se my líbilo, jak jsme jezdily na koloběžkách a dělaly smyky. Program byl dost dobrej velice mě překvapil, líbilo se mi, jak jsme kradly pirátům zboží (cigarety a rum). A hrozně se mi líbil náš pokoj. Bylo nás tam pět, čtyři lidi spali nahoře a jeden dole. A naše paní učitelka mě taky velice překvapila, bylo to tam prostě super.

Adam Petržela

Přijeli jsme na místo pobytu a začali si vybalovat. Všichni jsme si mysleli, že to bude hroší než minule. Co byste si mysleli vy? „Plavba kapitána Zdravsona?:“ jinak byla velmi dobrá polévka a ještě lepší guláš. Potom, co se odehrála první část našeho příběhu (vyrábění talismanů, nakládání zásob, získávání mapy alchymistů), jsme všichni trochu změnili názor. Potom byla večeře, šli jsme spát, ale nikdo z nás nemohl usnout.

Druhý den byl mnohem lepší, protože jsme hráli hru Zrychlený čas a ochutnávali jsme nápoje a odhadovali, kolik je v nich cukru. Dostali jsme mapu ostrova Pirátů a na ten jsme se hned po obědě vydali. Zjistili jsme, že piráti ukradli papouščí vajíčka (zapomněl jsem říct, kapitán má papouška, který snáší vajíčka, ve kterých jsou šifry). Šli jsme na výpravu do lesa, kde jsme našli piráty a okradli jsme je o rum, cigarety , o vajíčka a o mapu ostrova Špičáků.

Třetí den jsme narazili na ostrov Špičáků a odplulo nám naše jídlo. Našli jsme domorodce, od kterého jsme jídlo získávali a potom jsme si sami vařili večeři. Pluli jsme zpět a luštili jsme šifry. Dělali jsme plakáty o tom, co mají lidé dělat, aby byli zdraví a potom jsme jedli naši večeři.

Další den jsme si balili a já jsem se hodně smál, když Kryštofovi nešel sbalit spacák a když se naštval, tak ho hodil na zem, ale fakt tam nešel dát. Nakonec jsme odjížděli a všem se zdálo, že tato škola v přírodě byla lepší.:-)

Natálie Dvořáková

Škola v přírodě byla super. Když jsme přišli do pokoje, pokoj byl úplně luxusní. Hned, jak jsme přijeli, tak už jsme měli program. Měli jsme si vybalit, ustlat si a jít dolů do jídelny a seznamovali jsme se s jinými „tvářemi“. Pak jsme se chystali na plavbu. První ostrov se jmenoval Alchymistický. Byl na něm alchymista. Nejdřív jsme ochutnávali nápoje, bylo to super! Moc mě to bavilo. Pak jsme se vyměnili s dalšími skupinami a oni šli ochutnávat a my jsme šli na Zrychlený čas. Bylo to venku, ale pršelo, tak jsme museli běhat v pláštěnkách! A to mě trochu naštvalo! Jak jsme se vrátili, udělali jsme si ovocný koktail.

Šimon Prokop

První den jsme se seznámili s kapitánem Zdravsonem, s Vědmou a papouškem Erikem. S Vědmou jsme si vyrobili talismany. Potom jsme si nabalili jídlo a vyrazili jsme na plavbu na ostrov alchymistů.

Druhý den jsme potkali alchymistu a jeho myši. Testovali jsme stroj času a různé lektvary a jejich účinky. Získali jsme mapu Pirátského ostrova a vydali jsme se na plavbu.

Třetí den jsme potkali kapitánova kamaráda, který byl pirát. Kapitánův kamarád Francis nás zradil! Potom jsme pirátům vykradli pevnost a ukradli jsme jim rum a cigarety a tím jsme jim zachránili život. Vzali jsme je s sebou na loď a našli jsme mapu ostrova Hula hula a tak jsme vyrazili.

Čtvrtý den jsme ztroskotali a zachraňovali jsme zbytek jídla. Potom jsme začali stopovat stopy a našli jsme hodného domorodce, který nám dal zásoby. Jelikož jsme neměli připravené jídlo, tak jsme si ho museli připravit.

Další den jsme se vraceli a vymýšleli, jak vyléčit náš lid. Připravili jsme plakáty a na ně jsme napsali, co lidé mají dělat, aby byli zdraví. Potom jsme si sbalili a jeli jsme domů.

Dominik Bárta

Byl jsem ubytován v pokoji, který se jmenoval Mořské sirény. Plavali jsme na různé ostrovy.

Paní správcová měla fenku, která se jmenovala Enie.

Při cestování po moři jsme potkali domorodce, který bydlel na ostrově Hula hula. Sami jsme si k večeři uvařili bramboračku, druhý chod byl salát a pak ovocný koktail.

FOTOgalerie