Školní události - Škola v přírodě

III.A – Krásenko, Rychta (19. - 23. 1.2015)

Postřehy některých dětí:

Kateřina Kinclová
V pondělí jsme dorazili na Rychtu v Krásenku. Bydlím s Lindou, Hankou, Nelou
a Anitkou. Mají tu dobré snídaně, svačiny, obědy a večeře.
Ještě v pondělí jsme zkoumali bylinky a zapisovali. V úterý jsme dojeli na ostrov Alchymistů, ochutnávali jsme 7 nápojů a za 4 minuty jsme museli oběhnout stánky. Ve středu jsme objevili další ostrov Údolí žízně, šli jsme 4 hodiny a 4 kilometry.
Ve čtvrtek jsme objevili ostrov Špičáků a museli jsme si připravovat jídlo. V pátek jsme se loučili a jeli domů.

Linda Manoušková
V pondělí jsme přijeli na Rychtu. Každý den hrajeme různé hry. Moc se mi tu líbí.
Nevýhoda je, že spím v podkroví, takže se bouchám do hlavy, když se zvednu.
Na programu se většinou bavíme o pirátech. Mají tu dobré obědy, snídaně i večeře. Je tu hezký výhled. Program je zaměřený na zdraví a pohyb.

Hana Fučíková
Je to tady fajn, hlavně zvířata. Máme super pokoje, ale blbý stropy, pořád se boucháme. Jsem na pokoji s Nelou, Lindou, Katkou a Anitkou. Nechci domů.
Paní učitelce křupla postel, protože jsme si přisedly – měly jsme dámskou jízdu. Večer si s holkama říkáme tajemství.
Byli jsme na ostrově Alchymistů, Věčné žízně a na ostrově Špičatých skal.

Denisa Skřipská
Líbí se mi želvy a gekončici, co zde mají. Jsou zde krásné pokoje. Nelíbí se mi,
že mám tvrdou postel. Ale je tu pěkný program kapitána Zdravsona. Uzdravujeme lidstvo a hledáme kousky mapy.

Adéla Krésová
Líbí se mi pokoj. A ještě se mi líbí zvířátka. Nelíbí se mi velké tůry. Jsem na pokoji
s Klárkou a Moni. Náš pokoj se jmenuje Rak. Učitelé a učitelky jsou hodní. Pan kapitán Zdravson je srandovní. Všichni kamarádi jsou hodní.
Za zvířátka mají hada, rybičky a chameleony. Je tady obchod a já jsem si koupila pohlednice, abych mohla napsat domů. Často pracujeme ve skupinkách.

Jiří Němec
V pondělí jsme přijeli na Rychtu. Potom jsme si vybalili věci a šli jsme na oběd. Seznámili jsme se s kapitánem Zdravsonem, s kterým jsme se naučili zpívat písničku. V úterý jsme šli ven a plnili úkoly. Večer jsme hráli ping pong. Ve středu jsme šli ven, zapalovali oheň a vařili lektvary. Ve čtvrtek jsme si vařili večeři – polévku, salát a koktejl. V pátek jsme si prohlíželi obrázky a po obědě jeli domů.

Eliška Chlupová
V pondělí jsme přijeli na Rychtu do Krásenka. Bydlím v červeném pokoji s Julií Matuškovou. Moc se mi tady líbí. Mají dobrá jídla. Jsme námořníci. První den jsme byli na ostrově Alchymistů, druhý den jsme byli na ostrově Věčná žízeň, pak na ostrově Špičáky. Trénuje nás Petr, Jana, Marek a Martina. Je to tady vážně bezva.
Je tady super program. I paní učitelky jsou hodné. Moc se mi to tady líbí, ale těším se domů.

Jan Odehnal
V pondělí jsme přijeli na Rychtu. Bydlím na pokoji s Vítkem Alexem, Šimonem Kuběnou, Adamem Adlerem a Vítkem Zemánkem. Bydlíme v kvíčalím pokoji. V pondělí jsme zkoumali bylinky. V úterý jsme zkoušeli, kolik kostek je v 7 nápojích.
A potom jsme hráli, že máme za 4 minuty oběhnout pět stanovišť. Ve středu jsme pomáhali pirátům, aby nebyli opilí. Ve čtvrtek jsme si vařili večeři. Poslední den jsme se podívali na fotky, zazpívali písničku a jeli domů.

Šimon Kuběna
Líbí se mi, že jsme námořníci. Jsme rozdělení na ovoce a zeleninu a že plníme úkoly. Jsou zde dobrá jídla, hodní mladí učitelé – Petr, Jana, Martina a Marek. Můžeme si tykat. Je tu učebna, sál, pokoje, jídelna, dvůr, park a šatna. V sále je ping pongový stůl a hry. V učebně jsou chameleoni, hadi, želvy, pakobylky a cvrčci.

FOTOgalerie