Školní události - Výlet 2.A na Holštejn

Vydali jsme se na jedinečnou výpravu do severní části Moravského krasu – do okolí obce Holštejn. Netrpělivě jsme na nádraží očekávali příjezd autobusu. Nejdřív jsme se vydali na prozkoumání Hladomorny. Baterkami jsme pořádně osvítili celou obrovskou jeskyni, kam loupeživý rytíř – pán hradu, shazoval své nepřátele. Posilnili jsme se a vydali kolem zříceniny hradu Holštejna po obřích schodech k potoku Bílá voda. Pořádně jsme prozkoumali propadání Nová Rasovna a obdivovali jsme nový silniční most. U Staré Rasovny jsme objevili bludiště v kořenech spadlého dubu. Samozřejmě jsme si také zahráli v lese hru Na strážce pokladu. Pak jsme se ještě podívali do Wanklova závrtu a ukázali jsme si,  kudy vede pod námi v podzemí Amatérská jeskyně.  Po novém mostě jsme došli zpátky do vesnice.

Počasí nám přálo, dokonce i vykouklo sluníčko, ale v lese a v údolí bylo docela zima. Všude byl poznat chlad, který stoupal z jeskyní.

Domů jsme odjížděli šťastní, že jsme se sem podívali. Kousek od Blanska je tak krásné a zajímavé místo. Byl to báječný výlet a užili jsme si spoustu legrace a dobrodružství.

FOTOgalerie