Školní události - Podzim – 1.A

Hned jak začal podzim, vydali jsme se na vycházku, prohlédli si krajinu v okolí naší školy a všimli si změn oproti létu. Nasbírali jsme si přírodniny a začali třídu zdobit do „podzimního“.

Vše, co patří k podzimu, máme na očích. Povídáme si o tom, rozpoznáváme a tak se hodně nového učíme a také si to budeme dobře pamatovat! Co? Názvy stromů
a jejich plodů. Poznáme stromy podle listů. Víme, kteří ptáci odlétají, kteří zůstávají. Jak se chystají zvířátka na zimu, jaké zraje ovoce, co se sklízí na poli a na zahradě.

Ovoce a zeleninu jsme i přinesli na výstavku a nebylo jí málo. Mohli jsme se těšit na zábavnou hru: Poznej, co jíš podle chuti. Také jsme pozvali naše kamarády z 8. A, aby nám pomohli z kaštanů, žaludů, šípků a třeba i listů vyrobit panáčky a zvířátka. Za to jsme jim nabídli ovocnou a zeleninovou svačinku. Ve třídě nám poletují krásní barevní dráčci a už se těšíme na drakiádu, kterou budeme mít s družinou.

FOTOgalerie1
FOTOgalerie2