Školní události - Úklid Moravského krasu

„I letos pomůžeme. Jdeme rádi. Je to vždycky báječný den.“

To byla slova, která jsme slyšeli, když jsme se ptali, kdo s námi půjde. Máme na Salmovce skvělé žáky, kteří mají zájem o přírodu a dokážou přiložit ruku k dílu, když je potřeba. Během dvou dní jsme měli kapacitu naplněnou. 50 pomocníků od 4. do 9. třídy. Chodíme a uklízíme vždy dvě trasy od Sloupu po Punkevní jeskyně Pustým žlebem a ti větší jdou přes Koňský spád. Odpadků letos moc nebylo, rádi věříme tomu, že jsou návštěvníci krasu ukázněnější. Vyšlo nám nádherné počasí a měli jsme možnost, čas i chuť pozorovat a taky si vyfotografovat různé druhy hlemýžďů a jarních a chráněných rostlin. Právě kvetly měsíčnice vytrvalé, hrachory jarní a hluchavky nachové. Napočítali jsme 5 druhů hlemýžďů. Za odměnu jsme se svezli vláčkem na Skalní mlýn, kde nás čekali a mohutně vítali naši deváťáci, kteří pomáhali s chystáním a opékáním špekáčků. Rádi jsme se podívali i do Punkevních jeskyní, kde nás vítaly spousty krápníků, propast Macocha a hlavně taky krásně průzračná čistá říčka Punkva a lodičky. Nakonec jsme se nechali vyvézt i lanovkou na horní můstek Macochy. Byl to skvělý den v nádherné přírodě a mezi báječnými dětmi a lidmi.

Díky všem. Byli jste úžasní.

Mgr. Dana Rybářová

Mgr. Věra Suchá

Mgr. Michaela Smejkalová

Poděkování všem přišlo i od vedení CHKO Moravský kras.

„Příští rok jdeme zas.“

FOTOgalerie