Školní události - Recitační přehlídka v 5. B

10.března proběhla hodina čtení v 5.B trošku netradičně. Na programu byla recitace. Žáci si připravili verše Pavla Šruta. S básnickými texty tohoto básníka se děti seznámily v minulé hodině a každý si mohl vybrat báseň, která se mu líbí.

Musím říci, že se páťáci opravdu snažili přednášet a recitovat. Takže jen tak „odhrkané“ básně snad byly jen dvě. Mnozí měli trému, některé trošku zradila paměť a nějaké to slovíčko vypadlo, nebo se jazyk tak nějak zamotal.

Nakonec přišlo hodnocení. Každý zúčastněný mohl přidělit v tajném bodování body těm spolužákům, kteří se mu líbili a kteří podle něj pěkně přednášeli.

Vítězem se stal, a to s velikým náskokem, Jirka Solařík.
Na druhém místě skončila dvě děvčata – Violka Špačková a Verča Francová.
Třetí místo obsadil Vojta Gryc.
Vítězové dostali diplom a malou sladkou odměnu. Blahopřejeme!

Jirka se se svou básničkou, která se jmenuje jednoduše NIC, představí na recitační přehlídce pořádané blanenskou knihovnou.

Vlasta Plchová

FOTOgalerie