Školní události - Den otevřených dveří

V sobotu 16. listopadu se na naší základní škole na Salmově ulici konal tradiční den otevřených dveří.

Přišli budoucí prvňáčci se svými rodiči i stávající žáci prvního stupně, kteří se zajímali o to, co je čeká na druhém stupni. Letos počet návštěvníků dokonce překročil stovku, celkem přišlo 104 rodičů (ale i babiček dědečků a tet) a dětí. Všichni si mohli prohlédnout celou budovu, kterou je provedli naši nejstarší žáci, navštívili tělocvičny, školní jídelnu, třídy i odborné pracovny.

Učitelé ve spolupráci se žáky připravili zajímavé činnosti, a tak si současní i budoucí žáci mohli zařádit v tělocvičně, vyzkoušet práci s interaktivní tabulí nebo provést jednoduché pokusy v učebně chemie a fyziky. V jedné z našich dvou počítačových učebnách si ti nejmenší kreslili na počítačích, v učebně výtvarné výchovy a ve školní dílně si vyzkoušeli, jak jsou tvořiví a zruční.

Příjemné dopoledne zakončili všichni ve cvičné kuchyni, kde na ně čekalo malé občerstvení.

FOTOgalerie