Školní události - Adventní doba u prvňáčků

Čas letí jako voda a už je tu nový rok. Chceme se s vámi ještě podělit o dojmy z adventního období u nás v první třídě. Byla to doba plná událostí, činností a tvoření. S našimi velkými kamarády jsme vesele prožili Mikulášské dopoledne s hrami, soutěžemi a sladkou odměnou na závěr. Dál už vám nabízíme fotky z vyrábění a výzdoby třídy. Šikovné ruce lepily řetězy a přáníčka. Nejtěžší bylo navlékat jehly a bílé vlnky na zasněžený řetěz na stromeček ve třídě. Vůbec by nás nenapadlo, že nebude sníh ani v lednu. Vyzkoušeli jsme si ubrouskovou techniku na CD a vytvořili tácky pod skleničky. Na co je potřeba obkreslit nohu a ruku? No přece na hlavu soba. A co teprve voňavé zápichy z včelího vosku. Provoněli jsme celou třídu a přidali jsme ještě vůni cukroví na besídku.

Přiblížil se poslední den školy. Společně jsme si zazpívali u stromečku i ve třídě, povídali si o zvycích a vyrobili svícínek z oříšku. Pustili jsme si lodičky a zjistili, že budeme všichni i v tom dalším roce držet pohromadě jako nejlepší parta kamarádů. Vyzkoušeli jsme si uplést vánočku a nakonec jsme objevili pod stromečkem dárky. Společně jsme se vydali vstříc 14 dnům vánočních prázdnin.

FOTOgalerie