Školní události - Vánoční besídka 3. B

Těsně před Vánocemi 18. prosince jsme se sešli v naší třídě spolu s rodiči a dalšími návštěvníky. Nasáli jsme vánoční atmosféru a chvilku jsme se zastavili ve shonu.  Předvedli jsme, v čem jsme skvělí. Doufáme, že se nám to povedlo.

Všemu předcházely hodiny příprav, výzdoby třídy a tréninku.  Generálka byla pro naše předškoláčky z přípravné třídy. Pořádně koukali, jak už umíme tancovat. Však to dalo práci, nohy nás ze začátku moc neposlouchaly a museli jsme taky vymyslet choreografii, abychom se do třídy i s rodiči vešli. Dnes už si řekneme – tancujeme fakt rádi.

Během chvilky se nám podařilo vyválet a vykrájet spoustu kousků cukroví z máslového a lineckého těsta, pečení se zvládlo v pohodě a zbývalo už jen spojit tvary marmeládou. Nakonec přišly naše oblíbené nugátové kuličky a obalování v kokosu.

K Vánocům u nás patří neodmyslitelně koledy a písničky dětí v doprovodu kytary. Tři písničky byly i v angličtině. Přidali jsme básně o zimě. Překvapením byla Zumba v podání našich děvčat - vše natrénovaly úplně samy.  Vyvrcholením byl country tanec  Když kovboj spí. Na závěr jsme rozdali dárečky - svíčky a naše hostesky roznesly cukroví. Pak už jsme si povídali a ochutnávali.

Bylo to moc fajn. Děti mi udělaly obrovskou radost.

Poděkování posílám touto cestou i rodičům za materiální pomoc s besídkou.

Mgr. Dana Rybářová

FOTOgalerie