ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT

Domů

Školní události - Sportovní úspěchy

Přespolní běh 2012.

Úvodní školní sportovní soutěží je každoročně přespolní běh v Lysicích.  ZŠ Salmova i letos dovezla do síně slávy pohár a diplomy za velmi dobré výsledky.

Družstvo mladších žákyň běželo ve složení Jana Tesařová, Tereza Šinkorová., Kristýna Zvěřinová, Nicol Pavlonová, Katka Bachratá.  Celkově skončilo na hezkém 5. místě. Nejlepší individuální výkon předvedla Jana Tesařová, která skončila druhá.

V mladších žácích byl Matěj Musil také druhý, Tomáš Fišer devátý a Vojta Fabík jedenáctý. Zbývající běžci týmu Davidové Čermák a Slezák a Martin Jarůšek však nezvládli dobře velké převýšení trati a první místo v družstvech nám uniklo o šest míst. Celková druhá příčka je však pro družstvo složené ze samých šesťáků (kromě Musila) velkým úspěchem.

Starší žákyně si vybraly smůlu hned v úvodním kopci, když si na třetím místě běžící Veronika Břoušková zranila při pádu koleno. Lichevníková a Škodová běžely svoje maximum, ale celkově osmé místo zůstalo trošku za očekáváním. Dalšími členkami týmu byly Klepalová, Zouharová a Zummerová.

Starší žáci celkově obsadili bramborové čtvrté místo. V jednotlivcích nejlépe zaběhli Michal Kohoutek a Viktor Manoušek na 8. a 9. místě. Také 18. Lukáš Tichý zaběhl v okresní konkurenci 60 závodníků velmi dobrý výsledek. Vojta Jabůrek, Tomáš Jelínek a Ondra Bužík s náročnou kopcovitou tříkilometrovou tratí hodně bojovali.

Závod horských kol, další vavříny pro Salmovku.

Závod v cross-country horských kol se jel dne 4.10. v Rájci – Jestřebí. Naši školu reprezentovali zkušení jezdci Jakub a Jana Tesařovi. Oba se ve svých kategoriích na své soupeře vytáhli a jasně zvítězili. Blahopřejeme.