Školní události - Soláň 2013

Náš lyžák

I letos v lednu jsme se už po čtrnácté vydali na známá místa na Soláni. Dlouho očekávaný lyžařský kurz jsme zahájili transportem všech potřebných věcí k chatě Moravia. Vybaleno bylo za chvilku a už jsme brázdili sjezdovku a rozřadili jsme se do družstev. Naši zkušení instruktoři Dana Rybářová, Jaroslav Krejčíř a Miroslav Starý byli letos posíleni o mladou obětavou lékařskou posilu - Petra Chlupa, našeho bývalého žáka.

Neděli zahájili začátečníci na laně a odpoledne už dobře zvládali i naši společnou sjezdovku s velkým vlekem. Bohužel ze začátku počasí moc nepřálo fotografování. Hodně mrzlo, byla hustá mlha a v pondělí se přidal i déšť. Přesto jsme zlepšovali své lyžařské umění. Byli jsme rádi, že máme chatky na svahu. Když byla někomu zima, mohl se jít ohřát. V úterý byla zařazena odpolední vycházka do areálu Soláň vrchol. Někteří zkoušeli, jak se jezdí po černé sjezdovce po zadní části těla. Další den nás čekal výcvik na běžkách. Podmínky byly výborné na tréninkové jízdy na „kolečku“ i na krátký výlet do nádherně zajíněného lesa. Našla se chvilka i na zaposlouchání do absolutního ticha. Čtvrteční ráno nás vítalo vymetenou modrou oblohou. Celé dopoledne jsme si užívali skvělé lyžovačky a sluníčka. Vyzkoušeli jsme si hry na sněhu a nové cviky, trénovali carvingové oblouky a zajezdili si ve dvojicích. S lítostí jsme si uvědomovali, že je před námi už jen poslední den lyžování. V pátek jsme všichni výborně zvládli závody ve slalomu - bez pádu. Odpoledne se ještě dobrovolníci vydali na výlet na běžkách a sjezdování chtiví lyžaři brázdili ještě naposledy naši sjezdovku. S lítostí jsme odevzdávali permanentky. Večer jsme zakončili vyhodnocením závodů, soutěží a diskotékou. Tak nabalit, ráno odnosit k autobusu a třeba za rok zase s některými na shledanou.

Byly to bezva hory s báječnou partou dětí i dospělých. Díky.

Básnička Lyžák

Na hory se těšíme, batohy si balíme.

Z autobusu jsme šli kilák, nikdo z nás není žádný silák.

Lyžáky si obouváme, na sjezdovku pospícháme.

Ježdění nás hodně baví, nejsme přece žádní srabi.

Lyžujeme dvakrát denně, všechno jídlo máme v ceně.

Tři družstva tu dneska máme,

sjezdování, běžkování společně si vychutnáme.

Obloučky už zvládáme snadněji, učitelé očima koulejí.

Sněhu je zde velice, nejde si vzít střevíce.

Vendulka ukazuje jak namazat běžky, aspoň nemusí jít pěšky.

V chatce máme rejska, škoda, že ne pejska.

Všechno tady jíme a večer se bojíme.

Čik se maže Sněhurkou, pak se chlubí svou prdelkou.

Mates je jak holčička, má namalovaný očička.

Holky malují kluky, pak jsou z toho vyvalený jak puky.

Do chatky nám vtrhl Krejča, chtěli jsme po něm hodit rejska.

Terezka má Lipánky, škoda, že ne copánky.

Marťu bolí hodně ruka, pěkně jí z toho v mozku puká.

Na snídani máme rohlíky, na tohle budeme mít vždycky vzpomínky.

Okolí je tady jako v pohádce, bohužel jsme tu byli jen krátce.

Tímhle se s Vámi loučíme a slzy z očí tlačíme.

Slzičky nám ukápnou, ale dokážem to ovládnout.

Z hor máme krásné zážitky, tohle v nás zůstane navždycky.

Nadšení lyžaři a lyžařky z kurzu, chatka č. 9

FOTOgalerie1