Školní události - Škola plná novinářů

Před pár dny byla naše škola plná novinářů. Ne těch opravdových. Novináři se na pár dní stali žáci sedmého ročníku. Nebyli to ale novináři jen tak ledajací, byli to novináři z pohádkové říše.

V daleké zemi, v jednom království, před devátou horou a před devátou řekou, žil  moudrý král. A ten měl tři dcery. A jak už to v pohádkách bývá, objevil se drak. A hned že chce jednu z princezen. Král si zoufal, v království byl zmatek, smutek. Kde se vzal, tu se vzal, šel kolem Honza a rozhodl se princeznu zachránit. I vyzval draka na souboj. A vyhrál. Obvykle končí pohádky tak, že zachránce dostane princeznu a půl království.. Ale náš Honza na žádnou odměnu nečekal, vzal si uzlík a pokračoval ve vandru, ani se nerozloučil.

Jak přesně se odehrál souboj mezi drakem a Honzou, jak lstivě Honza draka přechytračil,  tak to se dočtete v Dračích novinách, jejichž autory jsou právě žáci 7.A a 7.B. Ti se v hodinách předmětu základy komunikace  na chvíli stali novináři. A onu událost zaznamenali.

Byly tu dvě novinářské redakce. Novináři královští, pracující v královské redakci váženého pana krále. A novináři redakce dračí, pracující v říši sedmihlavého draka. Jak se tedy na stejnou událost dívají obě strany? Pro jedny je to radost – zachráněná princezna. Pro druhé smutek – mrtvý drak.

A co dalšího se děje v království i v dračí říši?  To vše je  právě v novinách. Ty přinášejí spoustu dalších informací o dění v zemi  i v sousedních královstvích. Jsou tu informace ze sportu i z kultury, pozvánky na blížící se sportovní utkání i roztodivné akce, zjistíte televizní program a předpověď počasí, nechybí ani tradiční černá kronika. Zkrátka noviny jaksepatří.

K prodeji nejsou. Ale k přečtení ano. Stačí zajít na chodbu k počítačové učebně a  výtisky „obřích“ rozměrů si přečíst.  Zvou vás šéfredaktoři se svými spolupracovníky redaktory, zkrátka novináři ze sedmiček.

Vlasta Plchová

FOTOgalerie