Školní události - Rozhovory

V minulých hodinách se žáci tříd 7.A a 7.B  v předmětu ZÁKLADY KOMUNIKACE věnovali SPORTU. Ne že by holky a kluci v hodinách nějak běhali a cvičili a podávali vrcholové výkony. Ale povídali jsme si, kdo se jakému sportu věnuje, jakých dosáhl výsledků… Někteří zjistili, že někdy ani vlastně neví, co spolužáci ze třídy dělají, jestli sportují, jaké mají úspěchy… Naše pochvalná uznání patřila mnohým sportovcům. Tak třeba tenis výborně hrají Lukáš Zemánek a Honza Jarůšek, plavání se věnují Katka Bachratá a Jirka Dohnalík, v košíkové vyniká Matěj Musil, softbal hraje Lucka Krytinářová… Zumbu a aerobik dělají Lucka Hrazdírová, Kristýna Zvěřinová, tancují i kluci Petr Juračka a „Zuna“,  za fotbalovým míčem se honí  Martin Jarůšek a Petr Pernica, na koni jezdí Kristýna Grycová… Nespočet medailů má doma i Jana Tesařová, která běhá a jezdí na kole. Její speciální boty na kolo, které nám přinesla ukázat, jsme mnozí viděli poprvé….(Snad jsem na nikoho nezapomněla…J)

Zabrousili jsme i do historie sportu. Četli jsme o historických jízdních kolech. Povídali si o vývoji lyžování. Porovnávali jsme dnešní olympijské hry a hry ve starověkém Řecku.

Dalším úkolem žáků bylo vytvořit  sadu otázek pro rozhovory. Tématem byl samozřejmě sport. Na jejich otázky (tzv. klasické, zvědavé i vtipné) odpovídali vyučující. Jestli vás tedy zajímá, jak moc se ve sportu „vyzná“ pan učitel Barták,  jestli umí paní učitelka Nováková lyžovat, co v tělocviku bavilo či nebavilo paní učitelku Forejtníkovou, kterému sportu se v dětství věnoval pan učitel Krejčíř, nebo jestli by paní učitelka Suchá skočila padákem, přečtěte si následující rozhovory.
Učitelům, kteří rozhovory poskytli, tímto děkuji.

Mgr. Vlasta Plchová

Rozhovory_7ab