Školní události - Přípravná třída

Rádi byste, aby Vaše dítě bylo na vstup do školy dobře připraveno ?

Uvažujete o odkladu školní docházky pro své dítě ?

NAŠE ŠKOLA poskytuje pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky přípravnou třídu pro přípravu na vstup do základní školy

V rámci přípravné třídy pro bezproblémový vstup do 1.třídy základní školy nabízíme:

• malý kolektiv dětí

• individuální přístup k dětem s ohledem na jejich specifické potřeby

• hravá a nenásilná forma přípravy na požadavky l. třídy základní školy

• zohlednění věkových, fyzických i psychických potřeb dítěte

Přípravný ročník je určen pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, které jsou sociálně znevýhodnění, pro děti s poruchami pozornosti a vnímání, děti s vadami řeči. Vzdělávání v přípravné třídě usiluje o snazší zařazení dítěte do prvního ročníku ZŠ a o dobrý start v první třídě.

Přípravný ročník je umístěn v budově ZŠ. Přípravný ročník může využívat též prostory tělocvičny a školního hřiště, hudebnu, počítačovou učebnu a všechny další odborné učebny. Samozřejmostí je možnost přihlásit dítě do školní družiny, jejíž služby jsou dostupné od 6.30 do 16.30 hodin.

Stravování probíhá ve školní jídelně. Škola se nachází ve zcela bezpečné lokalitě. Téměř nulový provoz aut a bezprostřední blízkost rekreační oblasti Palava nabízí ideální podmínky pro hry venku.

Třída pro přípravný ročník se skládá z části pro volnou hru a části vybavené stolky a židlemi. Je možné snadno střídat různé typy činností bez organizačních těžkostí. Třída má přístup k hračkám a dalším pomůckám tak, aby dětem poskytovala dostatečnou nabídku činností manipulačních, experimentálních, tvořivých, poznávacích, relaxačních, poslechových a výtvarných. Základem je organizovaná činnost dětí - různé druhy her (didaktické, konstruktivní, soutěživé), rozhovor, učení, vycházky, pracovní, pohybové, hudební a výtvarné činnosti.

Prostředí je upraveno podnětně a esteticky a děti se podílejí na výzdobě. Pracovní část místnosti je vybavena tabulí a stolečky s židlemi. Nábytek poskytuje dostatek úložného prostoru.

Snažíme se vytvářet takové psychosociální podmínky, aby se děti ve škole cítily bezpečně a spokojeně. Učíme děti požádat o pomoc, umění domluvit se, pomáhat si, ale také respektovat daná pravidla. Dbáme jejich individuálních zvláštností a možností. Důležitá je vyváženost řízených a spontánních činností.

FOTOgalerie