Školní události - Matematika s chutí v 5. B - POPRVÉ

Naše třída se letos přihlásila do projektu Matematika s chutí, který vyhlásil Institut pro sociální a ekonomické analýzy (ISEA).

Pracujeme často ve skupinkách a učíme se vyhledávat, sbírat a různým způsobem třídit rozmanité údaje. Jde hlavně o to, aby si žáci sami objevovali, jak určité věci v matematice fungují. Některé hodiny jsou hodně zajímavé a zdánlivě to vypadá, že si jen hrajeme.

Komentáře žáků:

• Líbilo se mi pracování ve skupinkách, protože to bylo nejlepší ve škole.

• Tento den byl úžasný, protože jsme se naučili pracovat s různými váhami a závažími. Paní učitelka donesla laboratorní váhu, kterou jsem nikdy neviděla.

• Tento den se mi líbil, protože jsme se naučili, co váží 1 kg, co půl a odhadovali jsme. Vážili jsme s váhami na gramy i s váhami osobními.

• Líbil se mi ten den, protože jsem se dozvěděl, co kolik váží, třeba pouzdro.

• Nejvíce se mi líbila vodní laboratoř. Poznávali jsme ml, cl, l, dl. Učili jsme se používat odměrky a odměrné válce. Odměrky měří mnohem hůře, než válce.

FOTOgalerie