Školní události - Matematika s chutí
v 5. B podruhé.

Práce na projektu v naší třídě pokračuje. Žáci uplatňují svoje nápady a tvořivost. Jsou spokojení, když se jim daří nacházet řešení „problémových“ úloh, často dojde na zajímavé diskuze. Děti se učí stále více spolupracovat. Skutečně začínají vnímat, že spolupracovat je výhodné a platí – víc hlav, víc rozumu.

Když nás přepadá únava, vymyslíme, podle čeho se ve třídě porovnáme. Např. podle délky vlasů, velikosti dlaně, odstínů triček, velikosti chodidla – to byl oříšek, ale korunován úspěchem.

Sčítání i odčítání desetinných čísel si žáci sami objevili při porovnávání obvodů barevných obdélníků.

Potřebný materiál pro další „zkoumání“ jsme získali ve školní cvičné kuchyni. Proběhla tam ochutnávka pěti bylinkových čajů, kterou si žáci zpestřili vlastním malým pohoštěním. A který čaj chutnal nejlépe? Nechte se překvapit, pokračování příště.

FOTOgalerie