Školní události - Krásensko 2013

Pravidelně každý rok vyráží žáci 8. ročníku na týdenní ekologický pobyt do Krásenska. Nejinak tomu bylo i letos.

V polovině března strávilo 20 žáků z 8. A, za doprovodu učitelů Miroslava Starého a Zdeňka Doležela, pět dní na Rychtě v obci Krásensko.

Absolvovali výukový program Týden pro udržitelný život. Ten je zaměřen na vztah člověka k životnímu prostředí v širším slova smyslu. Žáci se zabývali vybranými globálními problémy lidstva, reklamou v ČR, životním prostředím v našem regionu, obnovitelnými zdroji energie. V simulační hře si žáci vyzkoušeli, jaké to je být zastupiteli města, kde se má stavět obchvat. Na chvíli se stali i odborníky na stavitelství a zpracovávali projekty vlastních pasivních a nízkoenergetických ekologických domů. Pobyt byl doplněn i výpravou, tentokráte do údolí Malé Hané a do doby ledové. Žáci si zkusili jak rozdělat oheň, jak ulovit kance…a že střelba z luku není zrovna nejjednodušší.

Domů se vrátili všichni spokojení. Plní zážitků, dojmů… a to je důležité!

Mgr. Vlasta Plchová

FOTOgalerie

Nejvíc se mi líbilo, když jsme rozdělávali oheň a nikomu to nešlo. A pak jsme stříleli lukem na terč. Líbilo se mi tam a ty věci, co jsme tam dělali. TD

Nejlepší byl asi obchvat a rozdělávání ohně. AA

V Krásensku jsem si to nejvíc užila ve středu, protože jsme šli ven. Venku jsme rozdělávali oheň a stříleli z luku. MV

V Krásensku se mi moc líbilo. Hlavně když byly skupinové práce a hráli jsme hry v týmech. Škoda, že nemůžeme jet znova. TK

Nejlepší byla večerka, kdy jsme po dlouhém dni si konečně mohly odpočnout.

V Krásensku se mi moc líbilo. Na pokojích jsem byla s holkama, což jsem si přála. Programy byly skvěle přichystány. Asi nejvíc mě bavil ten simulační obchvat. Večer byla s holkama na pokoji sranda. Myslm, že jsem si to užili. Ráda bych se tam vrátila. MH

V Krásensku se mi moc líbilo. Ale jeli jsme tam zrovna ten týden, kdy byla největší zima. DV

Líbily se mi ty večery na chatce s kamoši. Některé programy byly těžké, ale i zábavné. JS

Nejvíc se mi líbily večery a když jsme se po večerech dívali na filmy. AM

Nejlepší bylo, když jsme s panem učitelem Starým a Doleželem hráli Aktivity.

V Krásensku dobře vařili. Byl tam dobrý program. Nejvíce se líbil projekt Ekodům. FR