Školní události - eTwinning turist
in 5stars hotel

(eTwinningový turista v pětihvězdičkovém hotelu)

Po celý loňský školní rok pracovali na projektu s tímto názvem žáci 6.A ZŠ a MŠ Blansko,Salmova pod vedením paní učitelky Daniely Kašpárkové v rámci výuky anglického jazyka. Celý projekt byl založen na spolupráci dvou škol – Blansko, Salmova  a španělská z Las Palmas. V rámci projektu spolupracovaly  třídy se stejně starými dětmi ze dvou různých zemí a cílem bylo  především aktivně využít znalostí anglického jazyka ve skutečných životních situacích a při běžné komunikaci. Ale nejen to: děti využívaly dalších předmětů jako informatiky, výtvarné výchovy, matematiky a pomocí i dalších znalostí a dovedností  plnily úkoly a aktivity v konkrétních termínech a zodpovídaly za ně. Pořádali i několik videokonferencí se svými partnery, při nichž se mohly  virtuálně setkat ´face to face´.

Spousta času, který projektu dětí se svými učitelkami věnovaly, došla svého ocenění. Koncem kalendářního  roku dostal projekt národní cenu kvality - Quality Label 2012 určenou pro nejlepší české projekty eTwinning, a letos v březnu  byl dokonce vyhodnocen jako druhý nejlepší projekt v  rámci Evropy. Toto krásné ocenění   přejaly koordinátorky projektu Annette Westerop za španělskou stranu a Daniela Kašpárková za českou na mezinárodní konferenci eTwinning v Lisabonu.

Blahopřejeme a přejeme oběma učitelkám  i všem žákům hodně radosti a úspěchů při  práci dalších projektech.

Eva Kadrmasová

eTwinning tourist