Školní události - Den otevřených dveří

Stalo se již tradicí, že škola pořádá ve státní svátek 17. listopadu den otevřených dveří. Díky pracovnímu volnu je návštěvnost vždy vysoká. Letos se do školy přišlo podívat 75 dětí a 52 dospělých. Učitelé školy jim připravili interaktivní prohlídku. Na deseti stanovištích byla pro návštěvníky připravena nejen prohlídka prostor, ale současně ukázky činnosti v jednotlivých pracovnách. Děti si mohly osobně vyzkoušet pokusy z přírodopisu, chemie, fyziky, splnily úkoly na překážkové dráze v tělocvičně a prověřily rychlost našich počítačů. Dále pro návštěvníky učitelé připravili různé výtvarné techniky v pracovně výtvarné výchovy a možnost vyzkoušet si naše hudební nástroje v učebně hudební výchovy. Svoji zručnost ukázali malí návštěvníci ve školní dílně, kde vyráběli papírového dinosaura. Součástí interaktivní procházky po škole, která zabrala více než dvě hodiny, byla i práce s interaktivní tabulí, prohlídka školních družin, školního respiria i pozemku s učebnou v přírodě a školního hřiště. Návštěvníky zaujala i prohlídka přípravné třídy, kde se na budoucí 1. třídu připravují děti s odkladem školní docházky. Na jednotlivých stanovištích učitelům pomáhali naši žáci z 2. stupně. Aby u nás návštěvníci nezabloudili, byla ke každé skupině přidělena dívka, která je po škole provedla. Prohlídka školy byla zakončena ve školní cvičné kuchyňce, kde se především děti po namáhavých úkolech mohly občerstvit. Ti, co školu navštívili  poprvé, byli překvapeni, v jakém klidném, tichém a bezpečném prostředí se škola nachází a jaké možnosti svým žákům poskytuje. Rodiče se živě zajímali o možnosti, které škola nabízí jako nadstandard proti jiným blanenským základním školám. Jde především o výběr ze dvou jídel na oběd a možnost navštěvovat školní družinu od 1. do 5. třídy a navíc odpoledne až do 16.30. Všichni účastníci byli velice spokojeni a překvapeni širokou nabídkou vzdělávacího programu a také obětavostí učitelů i žáků, kteří ve svém volnu celou tuto akci zajišťovali.

M.Starý

FOTOgalerie