Školní události - Páťáci o Praze

• S úzkostí sledujeme povodně v Praze. S úctou prohlížíme místa, která jsme procházeli před nedávnem.

• Všem bych doporučila, aby navštívili pražskou ZOO, je obrovská a se spoustou zvířat. A na cestu do ZOO doporučuji parník – uvidíte hodně pražských památek (mně se moc líbil Černínský palác) a budete mít krásné fotky.

• Líbil se mi výlet do Národního technického muzea a Černínský palác a i ZOO byla dobrá. Akorát byla škoda, že jsme byli v planetáriu takovou chvilku.

• Dobrá byla ZOO. Mohli jsme tam různé fotky zasílat svým rodičům a kamarádům. Taky tam byla hezká aktivní zvířata.

• Hodně se mi líbil Pražský orloj a bylo dobrý, že se tam zrovna otáčeli ti panáci. Nebo byla dobrá horská dráha.

• V metru bylo také hezky, jelo velmi rychle.

• Líbila se mi i návštěva Národního technického muzea, kde byla spousta zajímavých věcí, od nejstarších aut přes modely letadel až po obrovskou parní lokomotivu. V Praze jsem byla poprvé, a tak mě překvapil i krásný Karlův most, na kterém byla spousta stánků a byl z něj krásný výhled na Vltavu s labutěmi.

• Černínský palác se mi líbil nejvíce. Viděli jsme i Karlův most, Pražský hrad, výměnu stráží…

• Nejvíce se mi líbila jízda parníkem a metro. Byl jsem z toho hrozně šťastnej, ještě nikdy jsem nejel parníkem ani metrem.

Žáci z pátých tříd

FOTOgalerie