Školní události - Třeťáci na škole v přírodě

V pondělí 13. 5. odjely obě třídy do Soběšic u Brna. Na Jezírku jsme všichni zažili čtyři báječné prosluněné dny, které byly naplněny spoustou her, aktivit a zajímavých činností, spojených s poznáváním lesa. S pomocí lektorů Honzy a Romana jsme se naučili orientovat v klíči rostlin a živočichů, nezabloudili jsme při putování po lese s mapou, zkoumali jsme jako vědci drobné živočichy a rozpoznáme už stromy v lese. Největší bomba bylo pozorování života v jezírku – několik druhů pulců a dravé larvy, které si na nich pochutnávaly. Viděli jsme tam i čolky a užovku obojkovou.

Uvnitř ekologického centra jsme prolézali mraveništěm, zkoumali život pod kůrou stromů a vyráběli modely lesa. Ještě nám zbylo dost času na hry venku i v klubovně, ranní protažení a písničky na dobrou noc. Poslední večer jsme si opekli špekáčky a společně zazpívali s kytarou. Netrpělivě jsme očekávali, až se setmí. Ticho přerušovalo strašidelné kvákání žab a výkřiky spolužáků. Stezku odvahy jsme všichni zvládli bez slziček.

Také budeme vzpomínat na dobré jídlo a zdravé svačinky. A na báječné a ochotné lidi na Jezírku, kteří byli dokonalí odborníci ve svém oboru.

Ve čtvrtek po obědě se jelo zpátky do Blanska, přestože mnozí by si pobyt s radostí prodloužili.

Všichni se už moc těšíme na příští rok, kdy se sem na Jezírko na školu v přírodě vrátíme.

FOTOgalerie1

FOTOgalerie2