Školní události - Zahájení školního roku

A nový školní rok 2011 - 2012 je tady. Přes prázdniny se ve škole pilně pracovalo, ale ve čtvrtek 1. září již patřila škola dětem.

Před školou se sešli všichni žáci se svými učiteli, nastupující prvňáčci s rodiči, další členové pedagogického sboru a vedení školy.

Uvítací proslovy ke všem přítomným pronesla již tradičně ředitelka školy Mgr. Eva Kadrmasová a starosta obce pan Ing. Lubomír Toufar. Po přivítání seznámili přítomné  se stávajícím pedagogickým sborem a popřáli všem úspěšný počínající školní rok. Pan starosta také zmínil plánovanou revitalizaci školy, což obnáší kompletní zateplení budovy a výměnu oken. Poté již začalo vítání nových žáčků.

Každý z prvňáčků získal mimo svůj vlastní doprovod také nového staršího kamaráda, který ho uvedl do školy. I letos totiž pokračujeme v projektu Spolužáci a kamarádi. V něm žáci osmých tříd pečují o svoje prvňáčky, aby jim usnadnili přechod ze školky do školy a pomohli jim zvládnout všelijaké nástrahy školního života.

I tak byli někteří prvňáčci z prvního dne trochu vyjukaní. Jiní kráčeli statečně, ale vesměs na všech byla vidět radost - začíná jim přece další etapa života. Ledy zcela roztály až ve třídách, které byly krásně připraveny. Slavnostní atmosféru podtrhla zahradní slavnost. Ať se Vám dobře daří prvňáčci!

Škola nejsou však jen prvňáčci, ale i starší žáci. I Vám přejeme úspěšný školní rok!

FOTOgalerie