Školní události - ÚDiF

Zdá se vám, že máme v nadpisu chybu? Kdepak! Nemáme. Je to zkratka pro Úžasné Divadlo Fyziky. A právě to nás v pátek 7. 10. 2011 navštívilo. O čem divadlo je napovídá název divadla a doplňuje kredo aktérů:

Začali jsme s nápadem „ukazovat fyziku zajímavě“. Ten nápad nás nepustil a nyní jezdíme s představeními po školách, hvězdárnách, muzejích a firemních večírcích …

V hlavní roli: fyzika a experiment
Scénář a režie: radost z poznání a chuť předávat
Speciální efekty: samozřejmě! Dodává příroda

Akce byla pořádána v rámci projektu práce s talentovanými dětmi. Příležitosti však využili i žáci druhého stupně. Jejich reakce byly v drtivé většině nadšené. I když starší žáci již tolikrát překvapeni nebyli. Některé věci již ve škole potkali. Přesto museli pátrat hluboce ve své paměti, aby dokázali vysvětlit, co to vlastně viděli.

Poděkování patří paní Janě Hoderové, která se na organizaci akce významně podílela.

FOTOgalerie