Školní události - Děti pomáhají dětem

Stalo se už tradicí, že se každoročně v adventním čase žáci mladšího školního věku zapojují do Vánočního "stonožkového" jarmarku. Ve volnočasových aktivitách vyrábějí vánoční přáníčka, jmenovky na dárky a další ozdobné předměty k Vánocům.

Výtěžek z prodeje je určen na pomoc potřebným dětem, pro dětské domovy, nemocnice a zřizování škol v zemích zpustošených válkou.

Patronkou, s dlouhodobými mezinárodními zkušenostmi, je norská neúnavná organizátorka paní Běla Gran Jensen.

Je pro mne potěšující skutečnost, že i v letošním školním roce se tohoto projektu zúčastnilo dobrovolně mnoho žáků naší školy, i jejich rodiče.

Celkový výtěžek z prodeje na Vánočním jarmarku dosáhl částky 4 063 Kč. Obnos byl zaslán na konto Stonožka - hnutí na vlastních nohou.

Mimo této částky bylo shromážděno 91 zimních přáníček, které putují do Norska. V této severské zemi je o prodej těchto českých přání velký zájem. Děkuji učitelkám
1. stupně za krásné obrázky plné barev, hravosti a tvůrčí fantazie.

Dobrá vůle, ochota pomoci potřebným, nezištné přátelství má své stálé místo v naší škole.

Děkuji všem zúčastněným dětem a jejich rodičům za podporu myšlenky stonožkového hnutí, které se rozvíjí i přes velké vzdálenosti států přesahující naše hranice.

Lada Přikrylová

FOTOgalerie